Пришийковий карієс

Пришийковий карієс

Карієс шийки зуба - одне з найнебезпечніших стоматологічних захворювань, яке руйнує зуб біля самої основи. Зазвичай зустрічається у пацієнтів після 30-ти років. Призводить до швидкого стоншення емалі та запалення зубного нерва.

Причини пришийкового карієсу

Основна причина розвитку каріозного осередка в прикореневій зоні – неякісна гігієна ротової порожнини. Шийка зуба покрита яснами, це важкодоступне місце для чистки. Як результат - в даній зоні накопичуються залишки їжі, які переходять в бактеріальний наліт.

Бактерії в процесі життєдіяльності виділяють органічні кислоти, що вимивають кальцій з зубів. Крім того, емаль на шийці зуба більш тонка внаслідок анатомічних особливостей, тому схильна до швидкоплинного руйнування.

Стадії розвитку пришийкового карієсу

У процесі розвитку хвороба проходить кілька етапів - від пігментованої плями до глибокої каріозної порожнини:

I ступінь (демінералізація емалі) - потемніння емалі біля ясен або ж утворення крейловидної плями, будь-які скарги відсутні;

II ступінь (поверхневе пошкодження) - руйнування верхнього шару емалі, що стає причиною реакції на температурні подразники;

III ступінь (середня стадія) - каріозний осередок збільшується, з'являється гострий біль під час чищення зубів та прийому їжі;

IV ступінь (глибоке ушкодження) - утворення «дупла», інфікування зубного нерва.

Симптоми карієсу шийки зуба

Пришийковий карієс в основному уражає передні зуби. Небезпека захворювання в тому, що його важко розпізнати без допомоги стоматолога. Найчастіше каріозний осередок прихований під шаром зубного каменю і виявляється тільки під час ультразвукової або абразивної чистки.

Симптомы пришеечного кариесаПрикореневу форму каріозного ураження легко сплутати з клиноподібним дефектом, в обох випадках пошкоджується емаль біля самого краю ясен. Але при карієсі поверхня коронки стає шорсткою, пухкою, більш темною. А клиноподібний дефект відрізняється V-подібним поглибленням на емалі, яка залишається гладкою і щільною.

Перші тривожні сигнали, які свідчать про руйнування емалі в пришийковій зоні – різка больова реакція на кисле та солодке, «ломота» в зубах при впливі потоку холодного чи гарячого повітря.

Профілактика прикореневого карієсу

Пришийкове ураження в запущеній формі може спровокувати флюс, запалення пародонту і навіть перелом коронки.

Прості правила профілактики допоможуть запобігти такому сумному результату:

  • ретельно очищуйте зуби, не економте на зубних пастах і щітках, використовуйте флосс, щоб очистити міжзубні проміжки;
  • раз на півроку проходите професійну чистку зубів у дантиста;
  • для зміцнення емалі корисна процедура ремінералізації (фторування);
  • вживайте продукти, багаті кальцієм, а також сирі овочі та фрукти (яблука, моркву, капусту).

Вилікувати пришийковий карієс можна в будь-якій стоматології. Але важливо вибрати дійсно кваліфікованого лікаря, якому можна довіритися на всі 100%. У цьому допоможе система пошуку нашого сайту.

  1. Початкову стадію розвитку карієсу можна зупинити зміцненням емалі. У складних випадках доводиться видаляти нерв і пломбувати зуб.

Лікування карієсу в Києві.

Рекомендовані
Показаний все місто. Показати ваш район?

Deutsch Dent економ

130
74 відгуку

СА-НАТА на Позняках

74
69 відгуків

Goodental

67
62 відгуку

Усі 32 бізнес

60
58 відгуків

Терапевтична стоматологія економ

52
8 відгуків

Клініка естетичної стоматології бізнес

42
4 відгуку

Вам сподобалася стаття ?
Рейтинг статті
5
Оцінити
(740)

Карієс Поверхневий або глибокий карієс зубів може привести до важкої форми запалення зуба або навіть до його повної втрати. На фото можна побачити, як виглядає карієс.
Що таке карієс кореня зуба? Карієс кореня часто діагностується у пацієнтів після 60-ти років. Прикореневій карієс зможе виявити тільки стоматолог, провівши зняття зубного каменю та рентгенівську діагностику.
Глибокий карієс Глибокий карієс руйнує емаль і дентин зуба, утворюючи «дупло». Основні симптоми глибокого карієсу - різкий біль при вживанні холодної або гарячої їжі, потемніння зубної емалі.
Пляшковий карієс Дитячий пляшковий карієс розвивається у малюків до 3-х років. Хвороба руйнує емаль верхніх різців і може пошкодити зачатки постійних зубів. Читайте, як попередити появу пляшкового карієсу.
Як побачити карієс передніх зубів? Карієс передніх зубів руйнує дентин і погіршує естетику посмішки. Середній, глибокий або прикореневий карієс переднього зуба супроводжується гострим болем і чутливістю емалі.
Використовуйте ваш обліковий запис на Facebook.com для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис VKontakte.ru для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Google для входу на сайт.
Використовуйте ваш обліковий запис Мой Мир@Mail.ru для входу на сайт.