Темні зуби ще нікого не робили більш привабливим. Білосніжна усмішка – це не тільки невід'ємний елемент краси, а й ознака здоров'я ротової порожнини.
Природний колір емалі у кожної людини закладений генетично, також, як і колір шкіри чи волосся. З часом під впливом деяких зовнішніх або внутрішніх факторів відтінок може змінюватися, а емаль стоншуватися, що призводить до карієсу та інших захворювань.
Зубний наліт – це відкладення на емалі м'яких речовин (частинок їжі), які прилипають до поверхні і викликають зміну рівня Ph ротової порожнини. Підвищена кислотність – ідеальне середовище для розмноження патогенної мікрофлори.
З часом шкідливі бактерії нашаровуються, а наліт твердне, що призводить до утворення зубного каменю, який може мати білий, жовтий і навіть темно-коричневий колір.
Основні фактори, що призводять до потемніння зубів:
Ретельна чистка зубів після їжі – перший крок до збереження природної білизни.
Стоматологи рекомендують використовувати електричні щітки (зворотно-обертальна технологія дозволяє більш ретельно усунути поверхневий пігмент), антисептичні ополіскувачі, а також спеціальні пасти на основі перекису водню, бікарбонату натрію, пірофосфатів або хлоргексидину.
Апаратна обробка, яку слід проводити раз на півроку, може включати:
Жовті зуби у дітей, як правило, мають ті самі причини, як у дорослих, плюс деякі специфічні – порушення слиновиділення, підвищений рівень заліза в організмі, дисбактеріоз ШКТ, часте вживання солодких газованих напоїв, перенесення деяких хвороб, наприклад, жовтяниці.
Жовті від природи зуби зазвичай є наслідком недостатнього харчування дитини під час внутрішньоутробного розвитку.
Без своєчасного лікування бактеріальний наліт може зруйнувати емаль молочних зубів, що негативно позначиться на розвитку корінних.
Для профілактики або лікування дитячий стоматолог проводить зміцнення поверхні коронки методом фторування або сріблення. Проводити домашню чистку слід уже відразу після появи першого молочного зуба.