Як стає зрозуміло з назви, різниця в конструкції. У традиційних лігатурних брекет-системах силові дуги кріпляться до замків, металевими або, частіше, еластичними лігатурами. Конструкція жорстка і під час носіння вимагає постійного корегування. На відміну від них, безлігатурні брекети являють в собі систему, в якій силові дуги мають можливість вільно переміщатися в спеціальних пазах замку.
Основні переваги безлігатурних брекетів:
Таким чином, встановлюючи саморегулюючі брекети, ми зводимо до мінімуму відвідування лікаря-ортодонта і тривалість лікування.
Ціни на безлігатурні брекети вищі, ніж на традиційні, але вони повністю обгрунтовані. Середня вартість такої системи – 7 000 грн. Обов'язково розгляньте такий варіант лікування, його плюси з надлишком виправдають додаткові витрати. Зверніть увагу на те, що бувають керамічні та металеві безлігатурні брекети.
Керамічні брекети підбираються під колір зубної емалі і набагато менш помітні. Якщо подивитися на фото, то в очі впадає тільки тонка силова дуга – скоба, як прийнято називати в народі, та й то лише при зйомках крупним планом. Кераміка – матеріал більш дорогий.
Саморегулюючі брекети з нього обійдуться недешево. Але завдяки зручності і невеликій помітності такі брекети невпинно збирають позитивні відгуки пацієнтів. Металеві саморегулюючі брекети, звичайно, більш помітні. Але це не скасовує їх практичності. З їх допомогою можна швидко і ефективно виправити прикус. А їх носіння вже ніяк не гірше деформації зубного ряду.
S.I.Y.Dental бізнес